Looks like your connection has been lost or our server is under maintenance. Our website functions may be disabled.
OwnestOwnestOwnest

Ownest

Na cestě k vlastnímu bydlení

Vysněný byt pro vás koupíme, a zatímco v něm budete bydlet v nájmu, na hypotéku si našetříte. Stačí mít 3 % z ceny bytu. Navíc vám garantujeme, jaká bude odkupní cena nemovitosti.

Stačí vám pouze 3 % z ceny bytu
Nakupujeme byty v Praze a Brně
Garantovaný nájem a odkupní cena
Zajistíme slevu na nákup nemovitosti

Od nového bydlení vás dělí 4 kroky

1. Zaregistrujte se do programu

Vyplňte formulář o své finanční situaci a my vám obratem sdělíme rozpočet pro nákup bytu. Registrace je bez závazků a stihnete ji do 4 minut.

2. Najděte svůj nový domov

Vysněný byt pro vás koupíme v hotovosti a rychle. Poté spolu podepíšeme nájemní smlouvu, a také smlouvu o budoucím odkupu nemovitosti.

3. Spořte si na hypotéku

Zatímco v novém bytě platíte sjednaný nájem, postupně si spoříte vlastní prostředky u banky na hypotéku. Díky naší službě žijete bez obav, že vám pronajímatel nečekaně ukončí nájemní smlouvu.

4. Staňte se majiteli

Až budete připraveni a hypotéky začnou zlevňovat, byt si od nás můžete za předem dohodnutou cenu odkoupit.

Pojďte s námi
z nájmu
do vlastního

Přihlaste se do našeho programu a seznamte se s možnostmi, jak vám můžeme pomoci na cestě k vlastnímu bydlení.

Program Ownest je cesta k vlastnímu bydlení


Větší výběr a jistota

Díky Ownestu máte možnost bydlet ve větším bytě a na lepší adrese než se současnou hypotékou. Navíc vám Ownest neukončí nájemní smlouvu po celou dobu programu.

Sleva za nákup

Ownest se snaží kupovat nemovitosti rychle a v hotovosti. To vám přináší férovější ceny vůči kupcům s hypotékou.

Méně stresu

Ownest specialisté se postarají o to, že váš byt bude správnou investicí bez technických závad. Provedou vás celým procesem a společně připravíme plán, díky kterému se z nájemce stanete vlastníkem nemovitosti.

Pocit bezpečí

S Ownestem je odkupní cena bytu fixní nehledě na to, co se děje na trhu nemovitostí. Byt si můžete odkoupit celkem 2x díky kupní opci,, nebo odejít s úsporami poníženými o 1,5 % jako poplatek za odstoupení.

Občas se nás ptáte

Program Ownest pro Bezrealitky zajišťuje společnost Ownest s.r.o., která je součástí naší skupiny.

Program Ownest vás provede cestou, na jejímž konci budete vlastnit nemovitost. Váš vysněný byt pro vás koupíme a dáme vám možnost jej v budoucnu odkoupit za předem stanovenou cenu. S námi potřebujete mít na začátku naspořeny pouze 3 % hodnoty bytu. Odkoupit si ho můžete ve 2 období, třeba za 1 nebo 2 roky. Postupně si šetříte na 10-20 % vlastních prostředků pro hypotéku, ale zároveň bydlíte ve svém vysněném domově už nyní.

Na začátku si najdete nemovitost, o kterou opravdu stojíte, a my ji pro vás koupíme. Během programu v ní budete bydlet a platit nájem. Zároveň si budete šetřit, dokud nebudete připraveni vzít si hypotéku a byt si od Ownestu odkoupit. Ownest vám dává výhradní právo na koupi bytu, ale nejste nijak vázáni tak učinit (díky principu tzv. kupní opce). Zároveň máte po celou dobu záruku, že vám Ownest nevypoví nájemní smlouvu.

Cena, za kterou si můžete byt odkoupit, a výše nájmu jsou transparentně stanoveny na začátku celého procesu. Výsledkem je, že máte jistotu odkupní ceny i nájmu a v případě uplatnění opce se stanete majitelem.

Nejsme banka, která hodnotí pouze vaši současnou situaci. Pevně věříme ve váš potenciál a ke každému přistupujeme individuálně. Navíc u nás je proces nákupu nemovitosti rychlejší než s hypotékou, takže vaše vysněná nemovitost vám už neuteče.

Jakmile si vyberete byt, uzavřeme s vámi smlouvu o možnosti budoucího odkupu do vašeho vlastnictví, jinými slovy „kupní opci“. Transparentně říkáme, že se jedná o možnost, nikoliv povinnost, opci využít a byt koupit za dohodnutou cenu.

Každá opce má realizační cenu, za kterou může být uplatněna. Nabídneme vám si flexibilně stanovit 2 možnosti uplatnění – na začátku se rozhodnete, kdy byste chtěli nemovitost odkoupit – např. do 1. anebo 3. roku. Tato dohodnutá cena je fixní a nemění se bez ohledu na to, co se děje s cenami na trhu nemovitostí.

Pro zjednodušení uvádíme příklad:
Kupní cena bytu je 3 000 000 Kč. Klientka Andrea si v programu zvolila využití opce do 1. nebo 2. roku. Ownest jí garantuje odkupní cenu do 1. roku 3 128 000 Kč a do 2. roku cenu 3 309 919 Kč.

Vaše cesta k vlastnímu bydlení vypadá takto:

 1. Registrace a dokumenty – v případě, že z vaší aplikace bude zřejmé, že brzy budete připraveni na hypotéku, určíme orientační kupní sílu pro nákup bytu. Následně nám nahrajete dokumenty ohledně:
  1. příjmu (potvrzení a výpis z banky),
  2. úspor (3 % z ceny bytu),
  3. případných závazků.
  Vyplníte detailní dotazník, na jehož základě určíme finální kupní sílu pro nákup bytu. Poté se seznámíte s rámcovou smlouvu včetně nájemní smlouvy a smlouvu o smlouvě budoucí kupní. V případě dotazů si s vámi rádi zavoláme a vyjasníme si dodatečné otázky.
 2. Výběr nemovitosti – oficiálně vás zaregistrujeme do programu Ownest a vy nám na oplátku převedete registrační poplatek ve výši 2 500 Kč. Umožníme vám vybrat si svůj vysněný domov z předních realitních webů jako jsou Bezrealitky, Sreality, nebo pro vás nastavíme hlídacího psa, aby vám žádná nabídka neunikla. Vybrané byty společně prodiskutujeme, aby vaše rozhodnutí bylo zároveň i dobrou investicí.
 3. Nákup nemovitosti – až si vyberete ten pravý byt, Ownest se postará o podání nabídky v hotovosti a povede celý nákupní proces. Budeme tu pro vás, abychom vyjednali ty nejlepší podmínky od prodávajícího a ušetřili vás stresu z obchodního jednání. Jakmile je naše nabídka přijata, jsme připraveni okamžitě zaplatit rezervační poplatek.
 4. Poplatek za zprostředkování a cena za využití opce – v tento moment byste měli být připraveni převést poplatek za zprostředkování a využití opce na náš bankovní účet, abychom mohli dokončit nákup vašeho nového domova.
 5. Nájem a uplatnění opce – po podpisu nájemní smlouvy už budete vědět, kdy dostanete klíče a budete se moci nastěhovat domů. Během programu budete mít možnost 2x uplatnit opci (např. do 1. a 3. roku) a odkoupit nemovitost za předem danou cenu. Cesta s Ownestem pak bude u konce a vy se stanete majitelem vašeho bytu!
 1. Stěhujete se hned
 2. Ownest garantuje předem stanovenou prodejní cenu bytu, kupní opci můžete využít celkem 2x během celého programu.
 3. Až budete finančně připraveni, pomůžeme vám s žádostí o hypotéku.

Ownest nakupuje byty v Praze a Brně.