Looks like your connection has been lost or our server is under maintenance. Our website functions may be disabled.

This listing is no longer active

Similar listings

  • Rent
  • Flat
  • 2 bedroom, 2+kk, 3+1, 3+kk

Show all listings

Show all listings

Flat to rent 2+kk • 51 m² bez realitkyK Metru, Prague - Třebonice

K Metru, Prague - TřebonicePublic transport 2 minutes of walking • Lift • Garage
Monthly rentCZK 19,900

+ Poplatky za službyCZK 2,240
+ Vratná kauceCZK 34,997


Prostorný byt 2+kk s garáží a balkonem, zcela nový, 51 m2 v ulici K metru, Praha 5, u metra Zličín. Byt se nachází ve 2. patře v cihlovém domě z roku 2022, novostavba v projektu Park Zličín. Klidná, tichá lokalita s výhledem do vnitrobloku - parku, náležejícího k projektu. Dispozice bytu: vstupní chodba, prostorná koupelna s velkým sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou, obývací pokoj s balkonem, kuchyňským koutem a kuchyňskou linkou, ložnice. Byt je velice dobře zateplen, topení a dodávka teplé vody centrální. Větrání je zajištěno rekuperací, takže náklady na vytápění jsou velice nízké. Podlahové krytiny jsou plovoucí podlaha a dlažba. Okna jsou termoizolační, plastová. Parkování ve vlastní uzamykatelné garáži v suterénu domu. Stanice metra Zličín a bus MHD je 300 metrů, nákupní centrum Metropole 400 metrů, dále v blízkém dosahu restaurace, Globus, Tesco, Ikea, atd. Další občanská vybavenost v blízkém okolí. Velmi dobrá dostupnost autem.

Byt je volný, v perfektním stavu a ihned připraven k nastěhování, není vhodný pro kuřáky a chov zvířat. K dlouhodobému pronájmu pro 2 - 3 osoby.

Vážní přímí zájemci ( ne realitky ) prosím pište na pavel.aa@seznam.cz.

Nájemné: 19.900,- / měsíc

Poplatky bytové správě: 2.240,- Kč ( záloha voda, teplo, společné výdaje všech bytů v domě, správa domu, odpady, atd. ) + elektrická energie ( přepis na nájemce).

Vratná kauce: 35.000,- Kč

Spacious 2+kk apartment with garage and balcony, brand new, 51 m2 in K metru street, Prague 5, near the Zličín metro station. The apartment is located on the 4 th floor of a brick building from 2022, a new building in the Park Zličín project. Peaceful, quiet location with a view of the inner block - park belonging to the project. Layout of the apartment: entrance hall, spacious bathroom with large shower, sink and toilet, living room with balcony, kitchenette and kitchen unit, bedroom. The apartment is very well insulated, central heating and hot water supply. Ventilation is ensured by recuperation, so heating costs are very low. The floor coverings are floating floor and tiles. The windows are heat-insulating, plastic. Parking in your own lockable garage in the basement of the house. Zličín metro station and public transport bus are 300 meters away, the Metropole shopping center is 400 meters away, and restaurants, Globus, Tesco, Ikea, etc. are also nearby. Other civic amenities are nearby. Very good accessibility by car.

The apartment is free, in perfect condition and ready to move in immediately, it is not suitable for smokers and animal husbandry. For long-term rent for 2 - 3 people.

Serious direct interested parties (not real estate agents) please write to pavel.aa@seznam.cz.

Rent: 19,900/month

Housing management fees: CZK 2,240 (advance water, heating, common expenses of all apartments in the building, house management, waste, etc.) + electricity (transfer to the tenant).

Refundable deposit: CZK 35,000

Property Characteristics

Listing ID740395
Layout2+kk
Available from14/09/2022
Floor4
EPCB
Floor space51
Fully furnishedUnfurnished
ConditionNew-build
Building typeLow-energy

Additional information

Balcony
Garage
Lift
MHD 3 minutes on foot

What you will find nearby

Public transportZličín
212 m (3 mins)
Post officePraha 517
1,235 m (2 mins)
ShopZličínské dobroty
400 m (5 mins)
BankČeská spořitelna
430 m (5 mins)
RestaurantU sousedů na Zličíně
355 m (4 mins)
PharmacyDr. Max
515 m (6 mins)
School
323 m (4 mins)
KindergardenMateřská škola Socháňova
2,746 m (6 mins)
Sports fieldCMKarting
537 m (6 mins)
PlaygroundDětské hřiště Na Radosti
163 m (2 mins)

How far to…:

Stále hledáte to pravé?

Nastavte si hlídacího psa. Nabídky vybrané na míru dostanete souhrnně 1× denně e-mailem. S Premium profilem máte k ruce hlídačů rovnou 5 a když se něco objeví, informují vás obratem.