Looks like your connection has been lost or our server is under maintenance. Our website functions may be disabled.

This listing is no longer active

Similar listings

  • Rent
  • Flat
  • 2 bedroom, 2+kk, 3+1, 3+kk

Show all listings

Show all listings

Flat to rent 2+kk • 70 m² without real estateVojtěšská, Neratovice, Středočeský Region

Vojtěšská, Neratovice, Středočeský RegionPublic transport 1 minute of walking • Equipped • Parking • Garage • Loggia 5 m²
Monthly rentCZK 22,900

+ Service chargesCZK 200
+ Utility chargesCZK 2,000
+ Refundable depositCZK 50,000


Velmi komfortní podkrovní ateliérový byt se zasklenou lodžií na západ v nízkoenergetickém objektu (energetický štítek B), 2kk / 3.NP, podlahové vytápění fancoily v podlaze, 70 m², 3 m² vstupní chodba s extra místností - toaletou a umyvadlem, 42 m² obývací pokoj s krbovou vložkou + prostorný kuchyňský kout orientovaný na západ, 6 m² koupelna s podlahovým a žebříkovým topením, 14 m² ložnice s střešními okny na severovýchod, 5 m² zasklená lodžie, klimatizace, bezpečnostní a termoizolační předokenní žaluzie, možnost vaření na plynu, přesné vyúčtování (digitální měřáky spotřeby energií, vody a plynu), možnost pronájmu parkovacího stání na zahradě, pod bezpečnostní kamerou, plně zařízená kuchyně (horkovzdušná trouba, sporák a plynový vařič, zabudovaná myčka, lednice, mrazák), sprchový kout, 2 toalety. Více info na https://rezidencevojtesska324.cz (byt 6) virtuální prohlídka prostor.

Nízkoenergetický, nadstandardně vybavený, autonomní objekt. Vlastní generátor tepla, elektřiny, zásobník vody. Vysokorychlostní internet od O2 s AVG rychlostí download 96 Mbps, upload 28 Mbps. Střežený objekt - PCO, alarm, bezpečnostní kamery. Společná chodba po vstupu do objektu. Přístup pouze po schodech. Vlastní měřáky spotřeby energií. Možnost bezpečného parkování ve dvoře za poplatek.

S ohledem na charakter objektu a vzhledem ke zvýšeným nárokům na požární zabezpečení pouze nekuřáci. Místo pro kuřáky je vyhrazeno na zahradě u betonového grilu. Zájemci o prohlídku musí předložit čistý trestní rejstřík a doklad o bezdlužnosti. Preferenci mají nájemci bez domácích mazlíčků.

Attic studio apartment with a glazed loggia oriented to the west in a low-energy building, 2 rooms plus kitchinette / 3rd floor, underfloor heating with fan coils, 71 m², 3 m² entrance hall, 42 m² living room with fireplace insert + kitchen corner facing west, 6 m² bathroom with floor and ladder heating, 13 m² bedroom with windows to the northeast, 7 m² glazed loggia, air conditioning, safety and heat-insulating window blinds, possibility of gas cooking, accurate billing (digital energy, water and gas consumption meters), possibility of renting a parking space, fully equipped kitchen , shower, 2 toilets. More info at https://rezidencevojtesska324.cz

Property Characteristics

Listing ID747865
Layout2+kk
Available from15/01/2024
Floor3
Building typeOther
AgeUp to 10 years
ReconstructionComplete
Užitná plocha70
Fully furnishedFully furnished
ConditionNew-build
OwnershipPersonal
EPCB - Velmi úsporná
HeatingGeothermal
DesigneLuxurious

Additional information

Loggia balcony: 5 m²
Garage
MHD 1 minute on foot
Parking
Front garden 45 m²

What you will find nearby

Public transportNeratovice, Dům kultury
\uD83D\uDEB6 114 m (1 min)
Post officeNeratovice
\uD83D\uDEB6 421 m (5 min)
Shop
\uD83D\uDEB6 165 m (2 min)
BankUniCredit Bank
\uD83D\uDEB6 299 m (4 min)
RestaurantSolidní Jistota
\uD83D\uDEB6 343 m (4 min)
PharmacyLékárna Skalka
\uD83D\uDEB6 309 m (4 min)
SchoolGymnázium Františka Palackého
\uD83D\uDEB6 500 m (6 min)
KindergardenSluníčko
\uD83D\uDEB6 365 m (4 min)
Sports fieldOlympia
\uD83D\uDEB6 363 m (4 min)
Playground
\uD83D\uDEB6 295 m (4 min)

How far to…:

Still looking for the right one?

Set up a watchdog. You will receive a summary of your customized offers 1 time a day by email. With the Premium profile, you have 5 watchdogs at your fingertips and when something comes up, they notify you immediately.