Průvodce pro nájemníka během hledání pronájmu

Na Bezrealitky si určitě vyberete z pestré nabídky bytů či rodinných domů k pronájmu. Co však udělat pro to, aby si majitel nemovitosti vybral za nájemníka právě vás? Máme pro vás pár rad, které vám pomohou uspět při hledání vysněného bydlení.

Hledání inzerátu pronájmu 

Poptávka po nájemním bydlení převyšuje nabídku, každá maličkost proto hraje důležitou roli. Týká se to hned prvního kontaktu s majitelem v případě zajímavého inzerátu. Podívejte se, jak si správně vyplnit profil v účtu na Moje Bezrealitky, jak s ním pracovat a na co nezapomenout v odpovědi. Výsledek? V pomyslné soutěži se dostanete před ostatní zájemce a zvýší se vaše šance na byt se skutečně podívat. 

Komunikační platforma pro nájemníka 

Další užitečný nástroj při hledání podnájmu na Bezrealitky představuje Komunikační platforma. Přečtěte si, jak funguje a proč vám umožní co nejlépe oslovit pronajímatele. Její výhody oceníte společně s osobním účtem a s funkcemi jako „hlídací pes“ nebo prověření bezdlužnosti. Organizaci prohlídek usnadňuje plánovač „Kalendář“. 

Prohlídka bytu k pronájmu 

Co dělat na prohlídce nemovitosti, abyste jejího majitele přesvědčili, že právě vy jste ten ideální nájemník? Poradíme vám, jak se chovat, na co se ptát a o čem se ještě ubezpečit. Rozhodně stojí za to vědět, jak vysoká je vratná kauce, zahrnuje-li výše nájmu poplatek za úklid domu nebo jsou-li možné částečné úpravy v bytě jako vymalování a zavěšení poliček. 

Před podpisem nájemní smlouvy 

Celý proces zajištění pronájmu zakončuje podpis nájemní smlouvy a předávacího protokolu. Před tím se ovšem doptejte na pár věcí, a potvrďte si, že je vše skutečně v pořádku. V našem rádci se dozvíte, na co se ptát, co nesmí chybět v nájemní smlouvě a k čemu slouží předávací protokol. 

You Might Be Interested